Podiatry Alumni List
Class of 1973 | Class of 1974 | Class of 1975 | Class of 1976 |
Patterson, Jerry | Rodgveller, Barry | Bouchard, James | Harkless, Lawrence |
Class of 1977 | Class of 1978 | Class of 1979 | Class of 1980 |
Bradbury, William Phelps, Daniel Valenza, J. Michael |
Burnett, Oran Garrison, Tom McNeil, Larry |
Goforth, W. Preston | Albritton, Chris Glenney, George Patterson, Bryan Sands, Ethel |
Class of 1981 | Class of 1982 | Class of 1983 | Class of 1984 |
Bates, Dwight Beirne, Douglas Neely, Jack |
Adam, Richard Meisenhelder, Dan Pester, Rollin |
Odom, Richard Ognibene, John Zeringue, Gerald |
Fettig, Mathias Joyce, Anne Lynch, Donald Ranieri, Gerald Yanklowitz, Barney |
Class of 1985 | Class of 1986 | Class of 1987 | Class of 1988 |
Martin, Joe Ogden, James Tobin, Ross |
Barrios Ogden, Teresa Dennis, Kenrick Krych, Steven Kyle Ballew, Kenneth Jones, Richard Witherspoon, Lloyd |
Beito, Steven Goad, Richard Hight, Gregory Loullis, Christos Phalen, Diane |
Gregory, Jimmy Higgins, Kevin McCloskey, Thomas Sharp, Bert Thornburgh, J.H. Tinkle, Jon |
Class of 1989 | Class of 1990 | Class of 1991 | Class of 1992 |
Childers, Richard Burrell, Neil Sunshein, Kevin |
Giacalone, Vincent Lavery, Lawrence Oliver, Tina Robinson, Ricky Tafuri, Scott |
Caporusso, Joe Derk, Francis Devall, Marshall Johnston, Mark Wimbish, Pink |
Carro, Armando Clouse, William Fish, Shay Keh, Richard Malain, John Matthews, Mike |
Class of 1993 | Class of 1994 | Class of 1995 | Class of 1996 |
Cook,Mary Dacus, Joel Lavery, Lawrence Mundine, Sandra Peterson, Jon Saraiya, Monal |
Bembo, Gladys Bender, Joseph Bullard, Bryan Pack, Eric William Felder-Johnson, Kim Graser, Robert Quebedeaux, Teresa |
Cavazos, Javier Dayrit, Melanie Lorico, Cannie Murdoch, Douglas Pacheco, Nestor Smith, Carlos Urteaga, Alex |
Ashry, Hisham Burdge, Scott Day, Richelle Harmonson, Jill La Fontaine, Javier Thomas, Wilburn Welchon, John |
Class of 1997 | Class of 1998 | Class of 1999 | Class of 2000 |
Cramer, Gloria I. Giladi, Babak A. Laughlin, Terese Lewis-Simmons, Veda Matthew-Gil, Kelly Morgan, Christopher Brent Murff, Randy Nelson, Rhonda Tobar, Mary Yvonne Urukalo, Ana |
Caldwell, Maureen Hosch, Jonathan Middleton, Jon Quebedeaux, Teresa Reyzelman, Alexander Uribe, Adriana Warner, Susan Vayser, Dean |
Bendle, Lori Childs, Michael Deaver, Tara Khoury, Christine La Fontaine, Javier Overbeek, Troy Shah, Bhavesh Trombello, Karla Foteh, Abeer |
Darmos, Kathya M. Dove Cyaandi Hadi, Suhad Murray-Clark, Michelle R. Prukop, Brian J. Roe, Tommy G. Rothenberg, Gary Sharif, Mohammad A. Williamson, Rondrick E. |
Class of 2001 | Class of 2002 | Class of 2003 | Class of 2004 |
Alayon. Johnny Davis, Christian E. Decuir, Anthony Duggirala, Aparna Levy, Denise A. Phillips-Deines, Penny L. Sanchez, Marvin Todd, Tobi F. |
Borchers, Celeste M. Graves, Rodney Kobylar, Scott Kumara, Varuni Liu, George (Tye) Ogunlana, Babajide Parker, Lee M. Penugonda, Sharada D. |
Giacalone, Dana Ho, Tiensi Jansma, Jennifer Jensen, Pamela Lewis, Brandon J. Morita, Yuki Pham, Lanhoung (Thi) Yen, Chih |
Battles, Brian Han, James Henke, Jeff Johnson, Vanita Jones, Jeanine Khan, Khurram Rocha, Juan Yung, Anthony |
Class of 2005 | Class of 2006 | Class of 2007 | Class of 2008 |
Blanco, Sandra Doyle, Jeff Holmes, Crystal Pham, Lanhuong T Tesmer, Jean Trang, Jimmy |
Agarwal, Monica Brown, Damieon Cheney, Allison VanPelt, Michael Woodard, Qeena |
Brawner, Melissa Eleyae, Oghale Rodriguez, Roberto |
Adams, Moffatt D. Brewington, Shelli L. Clark, Janice P. McCarty, Kathren D. |
Class of 2009 | Class of 2010 | Class of 2011 | Class of 2012 |
Chabokrow, Liza Racz, Roger Ramanujam, Crystal L. |
Kersh, Sean L. Langlois, Michael R. Roth, Stephanie A. |
Kissel, Steven P. Lakhani, Shirmeen L. Wade, Justin G. |
Kindle, Matthew O. Selbst, Brian H. Stewart, Alex M. |
Class of 2013 | Class of 2014 | Class of 2015 | Class of 2016 |
Morgan, Craig R. Revill, Kate S. |
Blackmon, Ashley M. Shaffer, Stephanie A. Wilde, Troy S. |
Cauthon, David J. Diamond, Ashley B. Pham, Timmy M. |
Fontenot, Rebekah D. Goolsby, Corey M. Sidhu, Nagvir K. |
Class of 2017 | Class of 2018 | Class of 2019 | Class of 2020 |
Galindo, Duane D. Lin, Yi-Chern Denise Willis, Beau D. |
Hussain, Nighat Patel, Priya A. Sobolevsky, Michael A |
Rizwan Tai, DPM William Hearn, DPM Jeffy Roy, DPM |
Juarez, Letticia J Lightcap,Johanna E Sousa, Renato A |
Class of 2021 | |||
Akinyeye, Ivana Ilahi, Mohammad-Asad Master, Bilal |